Máte tuk na vnitřní straně stehen? Poradíme vám...

27.03.2020

Přebytečný tuk na těle, hlavně na břichu, v bocích nebo na vnitřní straně stehen nikoho z nás nětěší. Jak se ho ale zbavit? 

U vnitřní stany stehen se jedná o podkožní tuk, kterého se můžeme zbavit volbou vhodného cvičení, zaměřeného na tuto patrii a vyváženou stravou tedy jídlem, respektive úpravou jídelníčku. K cvičení je vhodné pít nápoje urychlující matabolismus, které naši snahu zbavení se tuku podpoří.

Které cviky pro tento účel?

Plie Squats - dřep ve stoje se široce rozkročeným nohama jsou nejúčinnější pro tvarování svalů nohou a hýždí. Existuje mnoho typů dřepů, které vytvářejí izolační zátěž na určitý sval nebo tvoří komplexní zatížení na několika svalových skupinách. Co se týče cvičení, stejně jako squatování, můžete říci, že se jedná o izolační cvičení navrženou pro práci na vnitřním povrchu stehna a pro zvýšení elasticity hýždí.
Side Lunges - výpady do strany jsou z nejlepších cviků na protáhnutí a posílení ohybačů kyčlí, ale nejen to. Zabírají nám čtyřhlavé stehenní svaly, hýždě a zadní stehenní svaly.
Squat & Kick - dřep a kop, je dynamickou variací dřepů.
Skater Hops - bruslařský přeskok je variací přeskočení z nohy na nohu a částečného dřepu.
Inner Leg Lift - zvedání nohy v leže je cvik zaměřený přímo na vnitřní stranu stehen.
Leg Circles - kroužení nohy v leže na boku je cvik zaměřený na boky.
Outer leg lift - zvedání nohy v leže na boku, částečně s oporou lokte je cvik zaměřený na odtahovače nohou.
Fire Hydrants - požární hydrant je cvik zaměřený na zadek a odtahovače nohou.
Fire Hydrants Kicks - požární hydrant s kopem je opět cvik zaměřený na zadek a odtahovače nohou.

Na následujícím videu je praktická ukázka těchto cviků, takže si můžete cviky ihned vyzkoušet s Kellsey Lee. Komentář je v anglickém jyzyce, ale na provádění cviků to nemá vůbec žádný vliv... :-) Tak s chutí do toho!