Do formy - Příběh Šárky

19.07.2021

Příběh paní Šárky - Odhodlání

Od mala jsem byla sportovně zaměřená, hrála jsem fotbal a chodila ke koním. Po dítěti šly koníčky stranou,..

ale jsem docela akční člověk a postupem času jsem se ke sportu vracela.Mám spíše sedavou práci, hodně nočních a i díky stylu stravování šla váha s věkem dost nahoru (krásných 72 kg) a s tím byly samozřejmě spojené i zdravotní problémy. Taky jsem nebyla spokojená se stavbou těla, postavu jsem měla rovnou bez pasu, úzká ramena a žádný zadek.
Před šesti lety jsem se odhodlala zajít do fitka. Trenéra jsem si vybrala tak, aby vypadal, že tomu
rozumí a byl ve formě, takže jsem zamířila do Irongymu v Kyjově přímo za Pavlem F, mj mistrem ČR. Z první návštevy jsem měla strach, že na mě někdo bude koukat a smát se mi. Toto je častá obava žen. Ale bylo to úplně v pohodě. Ve fit je skvělá parta lidí, kteří se bez problému na stroji vystřídají a pomůžou si navzájem a ještě se hodně zasmějem. První dva roky jsem cvičila spíše na odreagování, dostala jsem i jídelníček, ale s námi ženami je to často těžké. Máme totiž milion stopadesát výmluv, proč to nejde a nemáme přeci čas krabičkovat a ty větrníčky v cukrárně jsou tááák božííí. Nicméně Pavel má svatou trpělivost... :-)
Ale samotným cvičením hezkou postavu nevybudujete, jde to ruku v ruce se správným jídlem a chce to hlavně čas a nečekat, že zhubnete za dva měsíce. Cesta je to pěkně klikatá.
Později jsem se začla více zajímat o fitness, zdravou stravu a jak tělo vlastně funguje, trenér je studnice
vědomostí a na každou mou otázku měl i odpověd. Před dvěma lety jsem zkusila závody v bikini fitness. Pro mě jako pro stresaře velmi zajímavá zkušenost. Ve cvičení pokračuji nadále, váhu si udržuji okolo 60 kg, pas mám užší, záda a zadek větší a tělo se pořád mění. Krabičky se staly mou součástí. Uvidím, kam budu nadále směřovat.
Šárka T